رابطه بین تهویه مناسب و دریچه های هوشمند کولر چیست؟

نصب یک سیستم تهویه مطبوع در خانه یا محل کار می تواند به نفع کسانی باشد که از فضا به طرق مختلف استفاده می کنند.

مسلما بارزترین مزیت دریچه های هوشمند کولر در خنک نگه داشتن هوای داخل بدون توجه به ادامه افزایش گرما در بیرون است.

در حالیکه هوای گرم در مواقعی می تواند لذت بخش باشد؛ دمای بالا گاهی اوقات، به خصوص در شب ها بسیار ناخوشایند است.

با وجود دستگاه های تهویه مطبوع امروزی، می توانید دما را کنترل و تنظیم کنید تا بتوانید در تمام طول سال خواب شبانه آرامی داشته باشید.

گرمای زیاد عواقب جدی برای زندگی و سلامتی انسان به همراه دارد که همین مسئله استفاده هوشمندانه از تهویه مطبوع را بسیار مهم کرده و به یک سرمایه گذاری ارزشمند تبدیل شده است.

   مزایای تهویه مطبوع

  1. تهویه مطبوع به معنای واقعی کلمه یک نجات دهنده زندگی است.

یک مطالعه آژانس حفاظت از محیط زیست در مورد مرگ و میر ناشی از گرما نشان داد که بیش از 9000 آمریکایی بین سالهای 1979 تا 2013 بر اثر گرما جان خود را از دست داده اند. در بسیاری دیگر از موارد نیز مرگ و میر، ناشی از گرما است اما عامل اصلی نیست و به همین دلیل در آمار آورده نمی شوند. طبق بررسی های انجام شده در مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، خنک نگه داشتن محیط با یک تهویه مطبوع کارآمد بهترین وسیله برای جلوگیری از مرگ و میر ناشی از گرما است.

  1. تهویه مطبوع باعث افزایش کیفیت هوا می شود.

کولرهای دارای دریچه های هوشمند با چرخش پره ها و فیلتر هوا، آلاینده های موجود را از هوا خارج می کنند. این امر به ویژه برای افرادی که از آلرژی و آسم رنج می برند بسیار مهم است؛ زیرا ذرات تحریک کننده  حمله آسم و آلرژی را به حداقل می رسانند.

  1. دریچه های هوشمند کولر مانع عبور حشرات و انگل ها به دورن اتاق می شوند.

حشرات در حالیکه آزار دهنده هستند می توانند برای افراد دچار آرژی خطرناک نیز باشند. یکی از مزایای سیستم تهویه مطبوع خوب و دریچه های هوشمند کولر این است که به شما کمک می کنند تا از ورود حشرات به درون خانه خود جلوگیری کنید و در این زمینه بسیار کارآمد عمل می کنند.

  1. سیستم تهویه مناسب باعث بهبود کارایی افراد می شود.

همه ما کسادی ذهنی را تجربه کرده ایم که معمولا در یک روز خیلی گرم اتفاق می افتد. در واقع یک پایه علمی برای این حالت وجود دارد. طبق مقاله ای در نشریه Scientific American، انرژی که بدن برای خنک کردن خود صرف می کند، توانایی تفکر و تعقل را از ما می گیرد. از همین روی زمانی که هوای محیط مطبوع باشد، افراد می توانند عملکرد بهتری داشته باشند و تصمیمات صحیح تری بگیرند.

  1. سیستم های تهویه مناسب باعث ایجاد مزاج های خنک تر می شوند.

این فقط مغز ما نیست که از گرما رنج می برد. وقتی دمای محیط بالا می رود، مزاج شما نیز بالا می رود. همانطور که مقاله ای در Today.com توضیح می دهد، در حالی که عملکرد مغز ما کند می شود، بدن مان نیز  با افزایش ضربان قلب و فشار خون بالاتر عکس العمل نشان می دهد. همه اینها منجر به رفتارهای پرخاشگرانه تری می شوند. به همین دلیل محیط خنک به عنوان کلیدی برای حفظ آرامش در خانه، محل کار و مکان های عمومی شناخته می شود. فراهم کردن چنین محیطی نیازمند استفاده از سیستم های به روز از جمله استفاده از دریچه های برقی کولر است که به راحتی می توانید آسایش روح و روان تان را با آنها فراهم کنید.

  1. سیستم تهویه مناسب خواب راحت تری را برای شما به ارمغان می آورد.

همان تغییرات جسمی ( ضربان قلب و فشار خون بالاتر ) که باعث عصبانیت در ما می شوند؛  می توانند خواب راحت شبانه را نیز غیر ممکن کنند. درجه حرارت بدن یکی از عوامل مهم در به خواب رفتن و خوابیدن است. یک اتاق خیلی گرم (یا خیلی سرد) با تنظیم درجه حرارت طبیعی تداخل می کند و باعث بی خوابی یا خواب آشفته می شود.

  1. داشتن سیستم تهویه مناسب از مبلمان شما محافظت می کند!

گرما و به خصوص رطوبت همراه با آن، می تواند موجب خرابی های مختلف و متفاوتی شود. مثلا اگر شما در منزل یا محیط کارتان وسایلی ساخته شده از چوب داشته باشید؛ رطوبت وگرما را به خود جذب می کند و با گذشت زمان منجر به تاب خوردن و باد کردن چوب می شود. همچنین چرم نیز رطوبت را جذب می کند که در نهایت می تواند باعث پوسیدگی آن شود. در مجموع هر پارچه ای به نوعی از کپک ها و آلودگی ها حساس است که در محیط های مرطوب این آلودگی ها بیشتر است و بسیار سریع تولید مثل کرده و افزایش می یابند.

با توجه به این نکات استفاده از یک سیستم تهویه با دریچه های مناسب که هم هوای محیط را در تابستان خنک کند و هم در زمستان ها کاملا مسدود باشد و مانع از ورود آلودگی ها به داخل شود، بسیار مهم و حیاتی است. در ساخت دریچه های هوشمند کولر تمامی این موارد رعایت شده و قابل اعتمادترین گزینه برای شما هستند.

8- سیستم تهویه مناسب از گرم شدن بیش از حد وسایل الکترونیکی جلوگیری می کند.

تقریبا به همان اندازه که اثرات گرما و رطوبت بر بدن ما بسیار بد است، صدمه ای که می تواند به لوازم الکترونیکی ما وارد کنند نیز فاجعه بار است. تلفن ها و رایانه هایی که روزانه به آنها وابسته هستیم، در صورت افزایش دمای زیاد طول عمر کلی شان کاهش یافته و حتی گاهی منجر به از بین رفتن داده های آنها می شود. درحالیکه می توانید با داشتن یک سیستم تهویه مناسب میزان آسیب ها را به حداقل برسانید.

  1. دریچه های هوشمند کولر امنیت بهتر و بیشتری را برای شما فراهم می کنند.

بسته به محل زندگی یا کار شما، دریچه های ناایمن کولر به اندازه پنجره یا درب ناایمن خطرناک است. شما می توانید به راحتی با نصب دریچه های هوشمند کولر ضمن استفاده از بهترین بازدهی در خنک شدن محیط، خود، عزیزان و همچنین اشیای قیمتی تان را محفوظ نگاه دارید.

  1. سیستم تهویه مناسب می تواند میزان لکه های عرق بر روی لباس هایتان را کمتر کند!

این مورد در مقایسه با بسیاری از مسائل دیگر کمرنگ است، اما باید بدانید که گرما می تواند قاتل لباس شما باشد.

تغییر رنگ لباس بر اثر لکه های عرق باعث می شود تا مجبور شوید لباس مورد علاقه تان را دور بیندازید. داشتن دریچه های هوشمند کولر این امکان را به شما می دهد که میزان دما را در حد مطلوب نگه دارید و ضمن لذت بردن از هوای مطبوع به حفظ لباس هایتان هم کمک کنید.

تمامی نکاتی که در بالا به آنها اشاره کردیم بسیار ظریف و مهم هستند. اگر شما هم به فکر بهینه سازی شرایط محیطی خود هستید یک بار هزینه دریچه های هوشمند کولر را پرداخت کنید و تا سالها از حس و حال خوب لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست